O mnie

053

Nazywam się Elżbieta Jabłońska, jestem konstruktorem odzieży.

Od ponad 20 lat współpracuję z firmami odzieżowymi oraz projektantami, zarówno doświadczonymi, jak i zaczynającymi swoją przygodę z modą.

Jestem praktykiem, osobą szyjącą, dlatego wiem, jak istotną kwestią jest zastosowanie właściwych rozwiązań konstrukcyjnych, które sprawiają, że dany model będzie się szyło dobrze. Pozwala to później moim Klientom efektywnie wykorzystać moce przerobowe zespołu szyjącego.

Jestem absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ale cała moja kariera zawodowa skoncentrowana jest na mojej pasji czyli konstruowaniu i szyciu odzieży. Wiedzę i doświadczenie w tworzeniu odzieży zdobyłam w liceum zawodowym o profilu odzieżowym i na specjalistycznych kursach konstruktorskich w Krajowej Izbie Mody w Łodzi. Przede wszystkim jestem jednak praktykiem – od 20 lat pracuję na stanowisku technologa odzieży i szefa produkcji w zakładzie szwalniczym.

Pomysł na powstanie firmy Biuro Konstrukcji Odzieży Elżbieta Jabłońska zrodził się w trakcie wykładów ze studentami w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Moja firma jest miejscem, w którym zarówno projektanci, producenci, klienci indywidualni, jak i osoby zajmujące się tworzeniem nowych wzorów oraz dystrybucją odzieży, otrzymują fachowa pomoc, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb.